’t Rak Noord

’t Rak Noord, zo heet de wijk waar ik woon. Deze wijk ligt in Alkmaar Noord, de grote puist nieuwbouw ten noorden van het oude stadscentrum en de spoorlijn, ingeklemd tussen het Noordhollandsch Kanaal en de N245 (de weg naar Schagen). ’t Rak Noord ligt aan de westkant, langs het Noordhollandsch Kanaal – ervan gescheiden door de lintbebouwing van het oude Koedijk. Op kadastralekaart.com vind je meer informatie over de wijk.

Leuk om te weten is dat ’t Rak-Noord met 59 hectare een buurt van middelgrote oppervlakte is. Een relatief groot deel van de buurt bestaat uit oppervlaktewater (14%). De wijk is met 3.040 inwoners (recentste cijfers) een buurt met een grote populatie. Er wonen relatief veel huishoudens met kinderen. Gezien de bevolkingsdichtheid van 5.944 mensen per vierkante kilometer is ’t Rak-Noord relatief drukbevolkt.

Op de website van de gemeente Alkmaar vind ik niet meteen een kaart met een indeling van de wijken, dus wat nou precies de grenzen van onze wijk zijn, weet ik niet. Mogelijk haal ik Alkmaar-technisch ook nog de begrippen buurt en wijk door mekaar: is ’t Rak Noord een buurt die onderdeel is van de wijk De Mare? Ik weet het niet maar het zou zomaar kunnen.

Vanmorgen maakte ik een al vroeg rondje. De zon stond op het punt om boven de huizen van ’t Rak Noord te rijzen… Op de foto’s zie je dat onze wijk (buurt?) veel groen heeft. We boffen dat we hier wonen!

Prachtig gekleurde wolken boven de Houweelstraat
De zon komt op!
Huizen aan het Noordhollandsch Kanaal (Koedijk)
Molen de Gouden Engel
Reflectie in de Oudieplas (op oude kaarten gewoon Oudie genoemd)
Drevelpad (fietspad van de Elgerweg naar het kanaal; links in beeld de Villa Romantica, rechts tussen de bomen is de Sluispoldermolen zichtbaar)
Zicht op enkele huizen van Koedijk, met aan de overkant van het kanaal de Sluispoldermolen
Het Rakpad
Dit bericht werd geplaatst in Persoonlijk. Bookmark de permalink .

3 reacties op ’t Rak Noord

 1. Geen verkeerde woonplek, hoor!

 2. Ximaar zegt:

  Alkmaar is tegennwoordig opgedeeld in 5 gebieden.
  Daar zitten 11 CBS-wijken in. Per wijk zijn er circa 6 buurten.

  ’t Rak-Noord en ’t Rak-Zuid zijn een buurten in de wijk De Mare in gebied Noord.

  ’t Rak-Zuid heeft allemaal beroepen als straatnamen
  ’t Rak-Noord heeft instrumentennamen en dingesErij-namen

  https://cbsinuwbuurt.nl/#sub-buurten2019_aantal_inwoners (kan je een kaart op kiezen en inzoomen)

  Het stond allemaal goed op wikipedia, maar daar is 90% van verdwenen. Wijk- en buurtcijfers gaan naar het CBS, vandaar dat ie goed weet hoe het in elkaar steekt.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s